Bad X-TrEaM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Bad.X-TrEaM.ro / Bad.ServeCounterStrike.Com
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
BIGGY.malware-site.www
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... B_160x400_T1_F-2
Statistici SERVER Online
Ultimele subiecte
» Cere admin
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeMier 21 Sept 2011, 11:23 am Scris de ungureanu

» Cum imi fac cont de torenti GRATUIT ?
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeLun 25 Apr 2011, 12:06 pm Scris de superbiggy

» CUM MAI PUTEM SA INTRAM PE NARCIS.SERVECOUNTERSTRIKE.COM ZILELE ASTEA ???
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeDum 12 Sept 2010, 7:52 am Scris de superbiggy

» Cerere Admin
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeMier 08 Sept 2010, 2:06 pm Scris de superbiggy

» HELP ! Cine ne poate ajuta ?!? PROBLEMA 1
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeMier 08 Sept 2010, 2:05 pm Scris de superbiggy

» fy_snow_orange
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeMier 08 Sept 2010, 1:52 pm Scris de superbiggy

» Retragere Admin
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeMier 08 Sept 2010, 1:50 pm Scris de superbiggy

» MAA, UNDE SUNTE-TI ?!?
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeLun 09 Aug 2010, 7:07 am Scris de superbiggy

» TUTORIAL Cum inregistrezi/vezi un DEMO din Counter Strike !
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeJoi 10 Iun 2010, 8:44 am Scris de superbiggy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum

 

 Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,....

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
superbiggy
Admin
Admin
superbiggy


Mesaje : 79
Participare : 180
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Empty
MesajSubiect: Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,....   Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeDum 24 Ian 2010, 1:18 pm

Aduna 10 ani de cind am cunoscut fenomenul Counter Strike, 5 ani de cind il joc zilnic, 2 de cind ma da lumea afara de pe servere si ,... talentul meu nativ bineinteles Razz + investitie in domeniu de citeva mii de Euro ,... PC core 2 duo 3000, 8 gb RAM, 1 Gb RAM Video pe DDR3 cu 512 Biti proc grafic, sunet ALTEC LANSING 160 WATT, MONITOR FULL HD SAMSUNG de 39 inch si pasiune pentru nebunia asta de joc.

Toate astea impreuna = BIGGY pe serverele de CS. NENOROCITU a tinut sa va arate de ce ma el uraste cel mai mult ! Razz





Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Howtocs

Suna oarecum aiurea dar sunt sigur ca multi dintre cei mai noi jucatori de CS au nevoie de ceea ce Seniorilor li se pare normal in jocul de CS.

Cea mai tampita remarca pe care o vad scrisa mereu pe chat e: " tu joci la sunet ? " ,...

Sunt stiluri de joc diferite si nu o sa va spun eu ce mouse sa folositi (cu bila sau optic), ce sensibilitate, ce culoare sa aibe tinta, unde sa pui tinta cind tragi, sa fii atacant sau fundas (pandar), sau mai stiu eu ce minuni va trec prin cap.

Cel mai IMPORTANT este sa aveti un monitor curat, o tastatura fara nisip si firimituri in ea, un mouse compatibil cu dimensiunile palmei voastre si un sistem de sunet de fidelitate.

Sunt jucatori care folosesc configuri, (cfg) in care schimba modul traditional de joc, sar din rotirea butonului 3 al mouselui, schimba armele din alte taste, scot efectul de recul al armelor si mult multe alte schimbari fata de setarile initiale alte jocului. Unele sunt acceptate altele sunt balamate si parerile sunt impartite, eu ma abtin sa am o parere sa nu creez discutii aiurea.

Am sa va spun insa cum joc eu si atunci veti intelege mai bine modul de joc pe care il recomand:
Folosesc un monitor de 22 de inch wide si mai nou un LCD Samsung de 32 inch FULL HD pe care vad si musca pe orice harta;
Din joc, tinta small si translucida pe verde;
Din joc, luminozitatea la maximul pentru vizibilitate cit mai buna;
Din joc, viteza mouselui este mare (5.3);
Viteza mare a mouselui am setat-o mare pentru ca folosesc un mouse fara fir (dar si fara baterii) magnetic , care are un perimetru (pad) relativ mic;
Si am ajuns in final la ceea ce conteaza foarte mult, SUNETUL, fara sunet nu concep sa joc CS si folosesc un sistem de boxe simplu 2+1 dar de putere si fidelitate mare de la Altec Lansing. Pe hatrta serverului fy_snow_orange aud pasii pe 80% din suprafata totala a hartii si mereu stiu cam pe unde vin adversarii cind sunt atacat;
Sunt foarte bune si castile dar dupa o ora de joc ma dor urechile si prefer BOXE eu.

Deci setati-va boxele/castile sa aiba pozitia corecta Stanga si Dreapta sa corespunda NEAPARAT, volum cit mai mare (sa nu deranjati vecinii) !

Pentru mine conteaza si motivatia pe care o am, starea de spirit la momentul in care joc CS, imi pun un playlist care imi place in surdina, ROCK pentru mine, Iron Maiden, Metallica, Phoenix, AC DC. etc, imi setez telefonul pe vibratii, messengerul pe invizibil, incui poarta dau drumul la caini si GAME ON !


Ultima editare efectuata de catre superbiggy in Vin 04 Iun 2010, 1:01 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
http://www.superbiggy.ro
BAD
V.I.P.
V.I.P.
BAD


Mesaje : 25
Participare : 53
Data de inscriere : 29/10/2009
Localizare : Arges

Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Empty
MesajSubiect: Re: Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,....   Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,.... Icon_minitimeMar 26 Ian 2010, 7:48 pm

Tot respectul pentru tine.Tine-0 tot asa.
Sus In jos
 
Am tot fost intrebat cum joc eu cs ,....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bad X-TrEaM :: connect biggy.malware-site.www / add to fav 188.212.106.134:27015 :: Discutii intre playeri-
Mergi direct la: